Odszkodowanie za wypadek samochodowy w UK, stłuczkę na parkingu, wypadkikomunikacyjne

Wstajesz rano, patrzysz na zegarek. Zapewne jesteś już spóźniony. W głowie układasz listę zadań do wykonania i w pośpiechu dopijasz kawę. Chwytasz za kluczyki do samochodu i pędzisz do auta, nerwowo zapinając pasy. Brzmi jak jeden z wielu poranków, które przeżywasz w tygodniu, prawda?

Choć tyle mówi się o filozofii “slow life”, doskonale zdajemy sobie sprawę, że codzienne życie jest pełne stresu i uzależnienia od goniących nas terminów.

Życie w wielkim mieście dla współczesnych ludzi to bezustanny wyścig z czasem. Metropolie oferują bardzo wiele możliwości, nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi przeprowadza się do obcych krajów w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy i wymarzonego poziomu życia. Jednym z często wybieranych kierunków jest Wielka Brytania, która z otwartymi ramionami wita różnorodnych przybyszy, w tym wielu Polaków. Emigracja może wiązać się z szokiem kulturowym – jeden z pierwszych to lewostronny ruch drogowy i konieczność adaptacji do nowej sytuacji na drodze. Choć Wielka Brytania jest doskonale skomunikowana, własny samochód dla wielu rodzin nie jest rzadkim wyborem.

Polacy chętnie nabywają auta, dołączając do reszty brytyjskich kierowców.

Pomimo tego, że brytyjczyków  uznaje się za dobrych kierowców, wypadki drogowe w Anglii, Walii, czy Szkocji są często spotykanym zjawiskiem. Termin wypadku drogowego jest dość szeroki, jednak najczęściej mówimy wówczas o potrąceniu pieszego, wypadkach na motorze, w komunikacji miejskiej, oraz wypadkach samochodowych z udziałem kierowcy/pasażera. Wypadki, choć zawsze stresujące, mogą przybierać różnorakie formy i skutkować innymi obrażeniami – od lekkich zadrapań, po ciężkie uszkodzenia ciała, które uniemożliwiają w pełni sprawne funkcjonowanie. W takich chwilach nikt nie powinien być sam – jeśli doświadczyłeś wypadku drogowego w Wielkiej Brytanii, zwróć się do nas. Pamiętaj, że masz prawo do dochodzenia rekompensaty. Nasza w tym głowa, aby proces przebiegał szybko i skutecznie.

Jeśli cierpisz z powodu wypadku w pracy lub innego urazu zapraszamy do skorzystania z naszej darmowej infolinii 0800 368 8569, z telefonu komórkowego 020 3743 0812 lub zgłoś wypadek poprzez formularz znajdujący się TUTAJ.