lekarz w stroju operacyjnym

Odszkodowania za błędy i zaniedbania medyczne

Od jakiegoś czasu przebywasz za granicą. Powoli układasz sobie życie w nowym miejscu – starasz się o pracę, lub już ją masz, poznajesz nowych ludzi, szlifujesz język i adaptujesz do kultury kraju, który wybrałeś sobie na nowy dom.


Twoją głowę zaprzątają codzienne obowiązki i myśli o rodzinie, która została w Polsce.

Bądź ze sobą szczery – dość rzadko myślisz wyłącznie o sobie i swoim zdrowiu. Do czasu. Gdy Ty, lub Twój bliski doświadcza problemów ze zdrowiem, wszystko inne przestaje być istotne. Świat na moment staje w miejscu, a Ty pragniesz zrobisz wszystko, aby uzyskać potrzebną pomoc niesioną przez doświadczonych i kompetentnych specjalistów. Poczucie bycia w dobrych rękach jest szczególnie istotne za granicą – inne procedury i częsta bariera językowa nie pomagają w tych trudnych chwilach. I choć jedna z podstawowych zasad etyki medycznej brzmi “po pierwsze nie szkodzić”, statystyki są bezlitosne – codziennie popełniana jest ogromna liczba błędów i zaniedbań medycznych.


Choć Wielka Brytania słynie z bardzo dobrej opieki medycznej, niestety nawet tu może dojść do nieprzyjemnych, a nawet tragicznych w skutkach sytuacji.

Przyczynami cierpienia mogą być błędne diagnozy, zakażenia szpitalne, czy zaniedbania pooperacyjne – choć lista jest długa, wspomniane przykłady mogą zobrazować skalę problemu. Lekarz, to profesja, która powinna budzić zaufanie. Jeśli dochodzi do błędów medycznych nasza wiara w profesjonalizm lekarzy, a także nasze poczucie bezpieczeństwa, są zachwiane. Komplikacje doświadczane w wyniku zaniedbań mogą na zawsze zmienić nasze życie, a na pewno czasowo wykluczyć z czynnego życia. Pamiętaj, że nikt w takiej sytuacji nie powinien być sam. Jeśli lekarz nie dopełnił swoich obowiązków masz prawo do rekompensaty, co będzie pomocą w tych ciężkich chwilach. Nasi polskojęzyczni prawnicy w UK będą dla Ciebie oparciem – doskonale wiemy, jak uzyskać odszkodowanie za błąd medyczny i uszczerbek na zdrowiu.

Jeśli cierpisz z powodu wypadku w pracy lub innego urazu zapraszamy do skorzystania z naszej darmowej infolinii 0800 368 8569, z telefonu komórkowego 020 3743 0812 lub zgłoś wypadek poprzez formularz znajdujący się TUTAJ.