Odszkodowanie za wypadek w pracy w UK

Mówi się, że połowę życia spędzamy w pracy. Często traktujemy pracę jak drugi dom – nic więc dziwnego, że chcemy czuć się w niej bezpiecznie i komfortowo.

Jednakże to właśnie w pracy dochodzi do ogromnej ilości wypadków.

Szacuje się, że ich liczba wykracza ponad 700 000 rocznie. Jako pracownik jesteś skupiony na skrupulatnym wykonywaniu powierzonych zadań, momentami nie widząc potencjalnych zagrożeń związanych z Twoją pracą, lub też padasz ofiarą zdarzeń zupełnie od Ciebie niezależnych. Skracając dość obszerną definicję, wypadek w pracy może być określony jako nagłe zdarzenie związane z pracą powodujące uraz, wywołane przez przyczynę zewnętrzną. Jednakże wypadek w pracy to coś więcej niż prawna definicja.

To często ludzkie tragedie, gdy nikt nie powinien czuć się sam, szczególnie poza granicami kraju.

Jeśli jak wielu Polaków pracujesz w Wielkiej Brytanii, powinieneś wiedzieć, że tu również możesz dochodzić swoich praw. Należy pamiętać, że prawo polskie związane z wypadkami przy pracy różni się dość znacząco od prawa brytyjskiego. Wypadek w UK to moment, aby poszukać godnego zaufania polskiego prawnika, starać się o odszkodowanie za wypadek w pracy oraz zyskać szansę na jak najszybszy powrót do normalnego trybu życia. Niezależnie od rodzaju odniesionego urazu i miejsca wypadku, warto dowiedzieć się więcej na temat możliwości uzyskania odszkodowań w UK – to wszystko z pomocą naszych najlepszych specjalistów, którzy posiadają wiedzę na temat Twoich praw i obowiązków pracodawcy. Im szybciej się z nami skontaktujesz, podając jak najwięcej szczegółów, tym lepiej.

Jeśli cierpisz z powodu wypadku w pracy lub innego urazu zapraszamy do skorzystania z naszej darmowej infolinii 0800 368 8569, z telefonu komórkowego 020 3743 0812 lub zgłoś wypadek poprzez formularz znajdujący się TUTAJ.