Odszkodowania za wypadek w miejscu publicznym w UK

Wielkie metropolie takie jak Londyn oferują ogrom możliwości. Polacy wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy, lepszego standardu życia i atrakcji, które czekają na nich w kulturowym tyglu jakim jest Wielka Brytania.

Codziennie tysiące Polaków przemierza ulice brytyjskich miast, korzysta z miejsc publicznych i dzieli codzienne czynności z resztą mieszkańców.

Zdroworozsądkowo jest przyjąć, że każda przestrzeń publiczna w Wielkiej Brytanii powinna spełniać określone standardy bezpieczeństwa dopilnowane przez odpowiednie instytucje. Droga, którą przechodziliśmy tysiące razy, basen, który odwiedzaliśmy każdego tygodnia, czy chodnik pod naszym domem stanowią dla nas doskonale znane bezpieczne przestrzenie – zakładamy więc, że nie może nam się przytrafić nic złego. Mieszkając przez pewien czas za granicą, zaczynamy czuć się jak w domu. Poznajemy język, sąsiadów, mijamy te same twarze na ulicach. Mając umysł zajęty codziennymi sprawami, rzadko kiedy zastanawiamy się nad kwestią bezpieczeństwa w miejscu publicznym.

Tymczasem wiele statystyk wskazuje, że do ogromnej liczby wypadków dochodzi na chodnikach, podczas spaceru, lub w wyniku upadku ze schodów.

Bardzo często bagatelizuje się tego typu sytuacje, uznając je za niezagrażające zdrowiu. Nic bardziej mylnego – na przykład poprzez źle zabezpieczony teren zimą, dochodzi do wielu złamań. Mimo tego, że możesz czuć się w swojej okolicy bezpiecznie, statystyki są bezlitosne – Polacy stosunkowo często doznają obrażeń w wyniku pobicia. Wspomniane sytuacje mogą zaburzyć Twój spokój i uniemożliwić zarobkowanie. Wówczas potrzebujesz kogoś, kto będzie dla Ciebie oparciem i powie jak szukać pomocy. Nasza firma z długoletnim doświadczeniem wskaże, jakie kroki należy podjąć, aby uzyskać odszkodowanie, które pomoże Tobie i Twojej rodzinie w powrocie do pełni sił.

Jeśli cierpisz z powodu wypadku w pracy lub innego urazu zapraszamy do skorzystania z naszej darmowej infolinii 0800 368 8569, z telefonu komórkowego 020 3743 0812 lub zgłoś wypadek poprzez formularz znajdujący się TUTAJ.