Odszkodowania za wypadek w rolnictwie w UK

Praca w sektorze rolniczym to jedno z najpopularniejszych miejsc zatrudnienia obok branży gastronomicznej, hotelowej i budowlanej.

Ogromnie popularną formą zarobku dla Polaków są czasowe wyjazdy do Wielkiej Brytanii, aby zbierać warzywa i owoce, choć wielu obsługuje również maszyny rolnicze, lub pomaga w hodowli zwierząt.

Pomimo dość oczywistych sielskich skojarzeń z rolnictwem, sadownictwem i hodowlą, nie należy zapominać, że niedopilnowanie standardów bezpieczeństwa zarówno przez pracodawcę, jak i pracownika może prowadzić do wypadku w pracy, którego skutki będą długotrwałe. Obowiązkiem Twojego pracodawcy jest zapewnienie odpowiedniej odzieży ochronnej, czy też odpowiednia konserwacja maszyn.

Jeśli pracując w rolnictwie doświadczyłeś wypadku, możesz ubiegać się o uzyskanie odszkodowania w Anglii, Szkocji i Walii.

Nasi polscy prawnicy doskonale znają brytyjskie realia i receptę na uzyskanie odszkodowania.

Jeśli cierpisz z powodu wypadku w pracy lub innego urazu zapraszamy do skorzystania z naszej darmowej infolinii 0800 368 8569, z telefonu komórkowego 020 3743 0812 lub zgłoś wypadek poprzez formularz znajdujący się TUTAJ.