Odszkodowania za wypadek w miejscu publicznym w UK

Wypadek w miejscu publicznym i obrażenia jakich doznałeś w wyniku tego wypadku mogą mieć trwały wpływ na Ciebie i Twoich bliskich.
Jeśli wypadek ten jest chociaż częściowo nie z Twojej winy lub jest całkowicie z winy kogoś innego, to prawdopodobnie możesz ubiegać się o odszkodowanie. Zadzwoń do nas. Pomożemy Tobie złożyć wniosek o roszczenie.

Wypadek w miejscu publicznym – czy odniosłeś obrażenia?

Wiemy, jak nagły i zaskakujący może być wypadek w miejscu publicznym. Ostatnią rzeczą której się spodziewasz, jest kontuzja odniesiona podczas chodzenia po ulicy, w sklepie, na basenie lub podczas uprawiania ulubionego sportu.
Zdajemy sobie również sprawę, że wypadek w miejscu publicznym może mieć poważny wpływ na Twoje codzienne życie i finanse.

Jeśli miałeś wypadek w miejscu publicznym, odniesione obrażenia mogły uniemożliwić Ci normalne życie. Może to być trudne i frustrujące.
Oprócz bólu i cierpienia, z którymi się zmagasz, możesz mieć również trudności z opłaceniem rachunków i utrzymaniem rodziny.
Być może po wypadku otrzymałeś zaniżone wynagrodzenie lub zasiłek chorobowy (ang. Statutory Sick Pay) z powodu niezdolności do pracy i jesteś narażony na duży stres z tym związany.

Nie martw się! Pomożemy Ci podjąć odpowiednie kroki, aby uzyskać odszkodowanie, które pokryje skutki wypadku.

Zapytania o odszkodowania oraz roszczenia z tytułu wypadku w miejscu publicznym na terenie UK, można zgłaszać bezpośrednio do nas. Nasze biuro jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00-17:30. Zapytania można zgłosić wypełniając formularz wypadkowy na naszej stronie klikając TUTAJ, lub dzwoniąc bezpośrednio do naszej polskiej kancelarii odszkodowań na numer: 02037 430 812 lub bezpłatny 0800 3688 569

Czym jest wypadek w miejscu publicznym?

Zasadniczo wypadek w miejscu publicznym, to każde zdarzenie, które powoduje Twoje fizyczne obrażenia i/lub kogoś innego.

Aby można go było uznać za wypadek publiczny, musi on się wydarzyć w miejscu dostępnym dla ogółu społeczeństwa, zarówno w wewnątrz jak i na zewnątrz.
Niektóre miejsca, które zostałyby zaklasyfikowane jako miejsca publiczne to sklepy, parki, supermarkety, hotele, restauracje czy też chodniki.

Niestety do wypadków w miejscach publicznych dochodzi dość często i mogą zdarzyć się prawie wszędzie, na przykład w supermarketach, na chodnikach lub w ośrodkach rekreacyjnych.
Oto niektóre z najczęstszych wypadków w miejscach publicznych:

  • poślizgnięcia, potknięcia i upadki, w tym na śniegu lub oblodzonych powierzchniach,
  • wypadki w supermarketach: upadki spowodowane rozlaną cieczą na podłodze, palety z towarem ustawione w alejkach, które mogą stwarzać potencjalne niebezpieczeństwo dla klientów, obrażenia spowodowane spadającym szyldem lub towarem z półki,
  • wypadki na chodnikach, spowodowane pękniętymi lub źle utrzymanymi chodnikami lub krawężnikami,
  • wypadki w ośrodkach sportowych: wypadek na siłowni, na basenie lub zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak jazda konna, podczas których doszło do nieszczęśliwego zdarzenia.

Jeśli doznałeś urazu w wyniku takiego wypadku, możesz mieć prawo do odszkodowania. Możemy również wystąpić z roszczeniem o odszkodowanie za obrażenia powstałe w wypadku, do którego doszło z powodu zaniedbania urzędu lokalnego, np.: wypadek na chodniku.

Jeśli to możliwe, zalecamy zgłoszenie obrażeń doznanych w wypadku publicznym personelowi lub właścicielowi firmy, aby mogli zarejestrować go w swojej książce wypadków (ang. Accident Report Book).
W miarę możliwości warto również poprosić o dane kontaktowe każdego, kto był świadkiem tego wypadku. Informacje te mogą być przydatnym dowodem przy składaniu roszczenia.

Nie martw się, jeśli nie wspomnieliśmy tutaj o Twoim doświadczeniu.

Jeśli Twój wypadek wydarzył się w ciągu ostatnich trzech lat i był z winny kogoś innego, to prawdopodobnie możemy Ci pomóc uzyskać należne odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym.

Łatwo jest obwiniać się za wypadek, do którego doszło w miejscu publicznym, na skutek czego doznałeś obrażeń. Jednak właściciele firm i władze lokalne mają obowiązek dbać o Twoje bezpieczeństwo. Jeśli w wyniku ich zaniedbania, doszło do wypadku w miejscu publicznym i zostałeś ranny, to mogą być oni odpowiedzialni za Twój wypadek.
W takiej sytuacji możesz mieć możliwość wniesienia roszczenia o odszkodowanie za poniesione straty na zasadzie umowy “nie wygrasz, nie płacisz” (ang. “no win, no fee”).
Oznacza to, że nie płacisz nic na wstępie roszczenia. Zapłata za nasze usługi następuje w momencie, kiedy Twoja sprawa odszkodowawcza zakończy się powodzeniem.

Jeśli roszczenie zakończy się sukcesem, nasza opłata jest traktowana jako procent odszkodowania. Zostanie to zawsze z Tobą wcześniej uzgodnione.
Nawet jeśli Twoja sprawa o odszkodowanie nie zostanie zakończona pomyślnie, to w dalszym ciągu nie będziesz obciążony kosztami, czyli nie ponosisz żadnego ryzyka.

Na wstępie roszczenia prawnik wykupuje polisę ubezpieczeniową na pokrycie kosztów prawnych. Na wypadek gdyby sprawa została przegrana w sądzie, ubezpieczenie to pokryje koszty strony przeciwnej. Ubezpieczenie to jest pokrywane z odszkodowania na końcu roszczenia.

Roszczenia realizowane w trybie umowy “no win, no fee” są pozbawione ryzyka i eliminują stres finansowy związany z korzystaniem z usług prawnika w tak trudnym momencie.

Co należy do obowiązków właścicieli firm i władz lokalnych?

Właściciele obiektów publicznych są prawnie zobowiązani do zapewnienia Tobie, innym gościom i klientom bezpieczeństwa, zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie i higienie pracy z 1974 roku (ang. Health and Safety at Work Act 1974). Oznacza to, że muszą przestrzegać przepisów BHP, w celu ograniczenia ryzyka wystąpienia wypadków w miejscu publicznym do minimum.

Przykładowo może to obejmować jak najszybsze usuwanie wycieków i umieszczanie znaków ostrzegawczych na mokrej podłodze, zapewnienie dostatecznego oświetlenia terenu, aby uniknąć wypadku czy utrzymywanie chodników w dobrym stanie
Zazwyczaj władze lokalne są odpowiedzialne za stan publicznych chodników. Pęknięcie chodnika lub luźne płyty chodnikowe mogą spowodować potknięcia lub upadki, prowadzące do powstania bolesnych obrażeń.

Jeśli właściciel firmy lub władze lokalne nie wywiązują się z tzw,. “obowiązku opieki” (ang. “duty of care”), to możesz wystąpić z roszczeniem o odszkodowanie, które pomoże Tobie w powrocie do zdrowia, jak również zapewni Tobie i Twojej rodzine wsparcie finansowe.

Roszczenie o odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym może zostać złożone w przeciągu trzech lat od daty wypadku. Wypadek również musiał być całkowicie lub częściowo z winy kogoś innego.

Pamiętaj, że nigdy nie będziemy wywierać na Tobie presji, abyś złożył roszczenie. Jesteśmy tutaj, aby udzielić Tobie bezstronnych porad dotyczących odszkodowania za wypadek.
Naszym zadaniem jest udzielenie Tobie przydatnych i niezależnych informacji dotyczących roszczeń z tytułu obrażeń ciała, abyś mógł dokonać świadomego wyboru.

Nasi doradcy prawni mają duże doświadczenie i podpowiedzą ci (bezpłatnie i bez konieczności natychmiastowego podpisywania umowy), czy masz szansę na odszkodowanie i jakie następne kroki podjąć, aby rozpocząć procedurę roszczeniową. Decyzja, czy rozpocząć roszczenie należy wyłącznie do ciebie.

Chociaż nie jesteśmy w stanie wymazać Twojego bólu i cierpienia, które musiałeś znieść po wypadku, to możemy pomóc Ci dochodzić odszkodowania, zawalczyć o sprawiedliwość i złagodzić presję finansową.

Odszkodowanie może pokryć wszelkie poniesione koszty, co może być niezwykle przydatne, jeśli z powodu odniesionych obrażeń nie możesz pracować. Oznacza to, że możesz skupić się na swojej rekonwalescencji i powrocie do zdrowia bez martwienia się o swoje finanse.

Gdy Twój prawnik negocjuje Twoje odszkodowanie, dokłada wszelkich starań, aby upewnić się że wszystkie wydatki i skutki wypadku są pokrywane.

Suma jest obliczana na pokrycie fizycznych, psychologicznych i finansowych skutków obrażeń. Ostateczna kwota będzie zależeć od rodzaju i ciężkości urazu, czasu powrotu do zdrowia, wpływu na Twoje życie i na życie Twoich bliskich.

Kwota odszkodowania obejmuje:

  • ból, cierpienie i utratę zdrowia. Niezdolność wykonywania codziennych czynności z powodu doznanych obrażeń,
  • utrata zarobków z powodu odniesionych obrażeń. Obejmuje to wszelkie przeszłe i przyszłe zarobki, jeśli nie mogłeś po wypadku wrócić do pracy lub urazy będą miały wpływ na Twoją aktywność zawodową w przyszłości,
  • wydatki takie, jak zakup medykamentów, koszty podróży do placówek medycznych, koszty zakwaterowania,
  • zmiany potrzebne w domu i pojeździe, aby przystosować je do Twoich potrzeb,
  • brak możliwości uprawiania swojej ulubionej dyscypliny sportowej, hobby z powodu odniesionych obrażeń.

Twoje odszkodowanie pokryje również czas, pomoc i opiekę (ang. care and assistance) poświęconą Tobie po wypadku przez Twoich bliskich lub przyjaciół.

Ponieważ każdy przypadek jest inny, nie możemy dokładnie określić kwoty odszkodowania na samym wstępie roszczenia.
Należy pamiętać, że wszystkie sprawy są oceniane indywidualnie, a przyznane kwoty mogą się różnić, ze względu na różne okoliczności. Istnieje specjalny kalkulator na podstawie, którego szacuje się kwoty odszkodowawcze, w zależności od doznanego urazu, jak również od tego jak poważny ten uraz był i jak wpłynie to na życie poszkodowanej osoby.

Jak zgłosić się po odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym w Wielkiej Brytanii?

Jako zaufana i polecana firma, rozumiemy przez co przechodzisz. Nasz zespół ma wiedzę, doświadczenie i dużo empatii, aby Ci pomóc
Wiemy, że wypadek może sprawić, że nie tylko będziesz walczył z bólem, cierpieniem i utratą zdrowia, ale może wpłynąć również na inne aspekty Twojego życia – od finansów po zdrowie psychiczne – a my jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Zapytania o odszkodowania oraz roszczenia z tytułu wypadku w miejscu publicznym na terenie UK, można zgłaszać bezpośrednio do nas. Nasze biuro jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00-17:30. Zapytania można zgłosić wypełniając formularz wypadkowy na naszej stronie klikając TUTAJ, lub dzwoniąc bezpośrednio do naszej polskiej kancelarii odszkodowań na numer: 02037 430 812 lub bezpłatny 0800 3688 569

Kiedy kontaktujesz się z nami, nigdy nie masz obowiązku ubiegania się o odszkodowanie, a rozmowa telefoniczna jest całkowicie poufna.