Pracodawca otrzymał karę po tym, gdy pracownik doznał wielokrotnego złamania ręki i nadgarstka podczas polerowania części metalowych za pomocą ręcznej tokarki.

Do wypadku doszło 27 stycznia 2019 r. Pracownik firmy Timet UK Ltd pracował na tokarce polerując metalowe części, kiedy kawałek papieru ściernego, który trzymał ręką został pociągnięty a wraz z nim ręka pracownika została wciągnięta pod obracający się metal. W rezultacie pracownik doznał złamań w obrębie prawej dłoni i nadgarstka.

Dochodzenie przeprowadzone przez państwową służbę BHP (Health and Safety Executive, HSE) wykazało, że pracodawca nie zapewnił bezpiecznego systemu pracy dla ręcznej obróbki części za pomocą tokarki. Ponadto, pracodawca nie zapewnił pracownikom właściwego treningu z obsługi tokarki, jak również właściwego nadzoru.

Na rozprawie przed sądem w Birmingham firma przyznała się do zaniedbań i została ukarana kwotą £375,000 oraz nakazem pokrycia kosztów postępowania w kwocie £16,622.

Inspektor BHP Karen Sweeney powiedziała po rozprawie: “Ta sprawa podkreśla, jak ważne jest, by pracodawcy zadbali o bezpieczny system pracy dla obsługi maszyn, a także by zapewnili, że obsługujący je pracownicy otrzymają odpowiednie informacje, wskazówki i szkolenia.”

Jeśli ucierpiałeś/aś w wypadku z winy lub zaniedbania pracodawcy, skontaktuj się z nami.

Pomożemy Ci uzyskać wysokie odszkodowanie za wypadek w pracy w UK, poniesione przez Ciebie straty, w tym także utracone zarobki.

Zadzwoń do nas i uzyskaj więcej informacji w swojej sprawie, lub wypełnij formularz kontaktowy (kliknij TUTAJ).

 

‘NO WIN, NO FEE’ (nie wygrasz, nie płacisz)!

☎️ Zadzwoń teraz 0800 368 8569

(bezpłatny numer i bezpłatna porada!)