Producent pasz zwierzęcych otrzymał grzywnę za zaniedbanie, które doprowadziło do wypadku w fabryce w Carlisle.

Do tego wypadku w pracy w UK doszło 11 lutego 2019 roku. Podczas usuwania wody deszczowej, rękawica ochronna pracownika weszła w kontakt z łańcuchem napędowym taśmociągu. Łańcuch pociągnął palce pracownika aż do koła zębatego, które odcięło końcówki trzech palców jego prawej dłoni.

Dochodzenie przeprowadzone przez państwową służbę BHP (Health and Safety Executive, HSE) wykazało, że pracodawca nie sprawdził, czy była zamontowana ochrona łańcucha. Została ona zdjęta kilka miesięcy wcześniej i nie zainstalowano jej ponownie, mimo że w międzyczasie była na to szansa podczas naprawy taśmociągu, zaledwie pięć dni przed wypadkiem.

Na niedawnej rozprawie przed sądem w Carlisle firma NWF Agriculture Ltd przyznała się do zaniedbań i została ukarana kwotą £100,000 oraz nakazem pokrycia kosztów postępowania w kwocie £6,098.

Inspektor BHP Matthew Tinsley powiedział po rozprawie: “Tego wypadku można było łatwo uniknąć, gdyby dokonano właściwej kontroli i zabezpieczenia miejsca pracy. Firmy powinny być świadome, że HSE nie zawaha się podjąć działań przeciwko tym, którzy nie spełniają wymaganych standardów bezpieczeństwa.”

 

Jeśli ucierpiałeś/aś w wypadku z winy lub zaniedbania pracodawcy, skontaktuj się z nami.

Pomożemy Ci uzyskać wysokie odszkodowanie za poniesione przez Ciebie straty, w tym także utracone zarobki.

Zadzwoń do nas i uzyskaj więcej informacji w swojej sprawie, lub wypełnij formularz kontaktowy (kliknij TUTAJ).

 

‘NO WIN, NO FEE’ (nie wygrasz, nie płacisz)!

☎️ Zadzwoń teraz 0800 368 8569

(bezpłatny numer i bezpłatna porada!)