Odszkodowania za zakażenie szpitalne w UK

Jako pacjent masz prawo oczekiwać profesjonalizmu od lekarzy oraz najwyższej jakości opieki w szpitalu.

Szpital powinien być dla pacjenta miejscem, w którym w spokoju dochodzi do pełni sił, będąc pewnym decyzji podejmowanych przez personel, jak i najlepszych warunków leczenia. Niestety statystyki wskazują, że ok. 10 % pacjentów szpitali doświadcza różnego rodzaju zakażeń, włączając zapalenie wątroby, sepsę, a nawet wirusa HIV. Miejsce, które miało być rozwiązaniem problemów zdrowotnych, rodzi kolejne.

Na szczęście brytyjskie prawo stoi murem za pacjentem – każde zaniedbanie, włączając zakażenia szpitalne, może być powodem wniesienia pozwu o odszkodowanie.

Jeśli jesteś w stanie udowodnić, że to właśnie w szpitalu doszło do zakażenia, mamy solidne podstawy do uzyskania odszkodowania, które będzie dla Ciebie wsparciem w procesie powrotu do zdrowia. Nasi polscy prawnicy doskonale wiedzą, w jaki sposób zdobyć dla Ciebie odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu w UK przy minimum formalności.

Jeśli cierpisz z powodu wypadku w pracy lub innego urazu zapraszamy do skorzystania z naszej darmowej infolinii 0800 368 8569, z telefonu komórkowego 020 3743 0812 lub zgłoś wypadek poprzez formularz znajdujący się TUTAJ.