Odszkodowania za zaniedbanie lekarskie przy porodzie w UK

Wizja pojawienia się nowego członka rodziny jest dla wielu osób niezwykle ekscytująca. To czas nerwowych przygotowań i radosnego oczekiwania. Ciąża to również czas odpowiedzialnych decyzji – jedną z nich jest wybór odpowiedniego szpitala.

Wiele Polek decyduje się na poród w Wielkiej Brytanii, kierując się znakomitymi opiniami o oddziałach ginekologicznych, empatycznych położnych i świetnej opiece poporodowej.

Poród to wydarzenie niezwykłe, ale również stresujące, szczególnie gdy personel nie mówi w ojczystym języku. W tym momencie kobieta powinna koncentrować się jedynie na sobie i swoim przychodzącym na świat dziecku, nie martwiąc się o opiekę lekarską. Niestety podczas porodu bardzo często dochodzi do zaniedbań – najczęściej jest to zbyt późne cesarskie cięcie, niepoprawne monitorowanie stanu matki i dziecka, czy zły sposób podania znieczulenia. Oczywiście gama zaniedbań jest dużo szersza, jednakże każda z tego typu sytuacji prowadzi do zagrożenia zdrowia, a nawet życia matki i dziecka. W efekcie poród zamienia się w traumatyczne przeżycie.

Pamiętaj, że zasługujesz na godną opiekę medyczną.

Jeśli poród i opieka okołoporodowa nie były zgodne ze sztuką, masz prawo do rekompensaty za doznane cierpienie. Sztab naszych specjalistów pomoże Tobie w uzyskaniu odszkodowania za błędy medyczne doznane w Anglii, Szkocji i Walii.

Jeśli cierpisz z powodu wypadku w pracy lub innego urazu zapraszamy do skorzystania z naszej darmowej infolinii 0800 368 8569, z telefonu komórkowego 020 3743 0812 lub zgłoś wypadek poprzez formularz znajdujący się TUTAJ.