Odszkodowania za zaniedbania lekarskie przy porodzie w UK

Poród to wydarzenie niezwykłe. W tym momencie kobieta powinna koncentrować się jedynie na sobie i na przychodzącym na świat dziecku, nie martwiąc się o opiekę lekarską. Niestety bardzo często podczas porodu dochodzi do zaniedbań, które mogą prowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia matki i dziecka. W efekcie czego, poród zamienia się w traumatyczne przeżycie.
Rozumiemy, jak traumatyczny może być uraz porodowy. Dlatego jesteśmy tutaj, aby zapewnić Ci wsparcie i porady, których potrzebujesz, aby złożyć wniosek o odszkodowanie za zaniedbania lekarskie przy porodzie.

Czym są urazy porodowe?

Urazy porodowe to zasadniczo wszelkie szkody wyrządzone matce lub dziecku podczas porodu lub w jego pobliżu. Drobne urazy porodowe, takie jak obrzęk i zasinienie matki lub dziecka, są bardzo częste, i zazwyczaj goją się naturalnie w ciągu kilku tygodni.
Czasami jednak dochodzi do poważniejszego urazu lub powikłania porodowego, które mogą być spowodowane zaniedbaniem personelu medycznego.

Czy Ty lub Twoje dziecko doznaliście urazu podczas porodu?

Jeśli Ty lub Twoje dziecko otrzymaliście niewłaściwe leczenie lub doznaliście urazów w wyniku zaniedbania medycznego podczas ciąży lub porodu, masz prawo do rekompensaty za doznane cierpienie.

Wiemy, że ubieganie się o odszkodowanie za wypadek przy porodzie, będzie ostatnią rzeczą, o której myślisz w tak stresującym i traumatycznym momencie.
Możesz być jednak pewna, że kiedy się z nami skontaktujesz, sztab naszych specjalistów udzieli Ci bezpłatnej i poufnej porady jak dochodzić swoich praw i walczyć o należne odszkodowanie za błędy medyczne podczas porodu.

Zapytania o odszkodowania oraz roszczenia z tytułu zaniedbań medycznych podczas porodu na terenie UK, można zgłaszać bezpośrednio do nas. Nasze biuro jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00-17:30. Zapytania można zgłosić wypełniając formularz wypadkowy na naszej stronie klikając TUTAJ, lub dzwoniąc bezpośrednio do naszej polskiej kancelarii odszkodowań na numer: 02037 430 812 lub bezpłatny 0800 3688 569

Odszkodowanie w UK za błędy medyczne podczas porodu – najważniejsze informacje

Przyjście na świat dziecka często jest określane jako “cud narodzin”, dlatego też wszyscy chcemy, aby narodziny dziecka przebiegały bez komplikacji. Jednakże poród wiąże się również z ryzykiem, dlatego położne i personel medyczny powinni podjąć wszelkie możliwe działania, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia obrażeń.
Jeśli tego nie zrobią, może skutkować to urazem porodowym u Ciebie lub Twojego dziecka.

Oto niektóre przykłady błędów klinicznych, które mogą prowadzić do urazów porodowych:

 • brak rozpoznania niebezpiecznych okoliczności/ warunków u matki lub dziecka,
 • słaba opieka podczas porodu,
 • podanie nieprawidłowych leków,
 • brak identyfikacji, rozpoznawania i leczenia infekcji powstałych w czasie lub po porodzie.

Bez względu na przyczynę wszystkie urazy porodowe są niezwykle trudne do pokonania.
Jeśli nie masz pewności, czy doszło do zaniedbania medycznego, zalecamy skontaktowanie się z naszymi przyjaznymi i doświadczonymi prawnikami, w celu uzyskania poufnej i bezpłatnej porady, czy masz podstawy do tego, aby wnieść roszczenie o odszkodowanie za urazy odniesione podczas porodu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i zobaczymy jak możemy pomóc.

Urazy powstałe podczas porodu na skutek zaniedbania ze strony personelu medycznego mogą być katastrofalne dla matek. Zupełnie normalne jest to, że po porodzie matka potrzebuje czasu aby w pełni powrócić do zdrowia, ale komplikacje spowodowane zaniedbaniami medycznymi mogą znacznie wydłużyć ten proces. W niektórych przypadkach urazy powstałe podczas porodu mogą być nawet trwale,

Oto przykłady niektórych urazów porodowych u matek:

 • urazy pęcherza i jelit spowodowane błędami cięcia cesarskiego,
 • urazy powstałe podczas porodu kleszczowego lub próżniowego,
 • infekcje ran szytych,
 • oderwanie łożyska (łożysko zbyt wcześnie oddziela się od macicy),
 • opóźnienie lub błędna diagnoza lub stan przedrzucawkowy,
 • uraz po cesarskim cięciu,
 • szok nerwowy po traumatycznym porodzie,
 • błędy przy podawaniu znieczulenia.

Jeśli jako matka doznałaś urazu podczas porodu, to możesz ubiegać się o odszkodowanie, które pomoże Ci w powrocie do zdrowia. Odszkodowanie nie tylko pomoże Tobie w procesie rekonwalescencji ale również pokrywa niezbędne koszty i wydatki.

Jeśli Twojego doświadczenia nie ma wymienionego na powyższej liście, nie martw się. Zamiast tego, skontaktuj się z nami, a nasi doradcy prawni omówią Twoje okoliczności, aby sprawdzić, czy masz szansę na roszczenie i czy możemy Ci pomóc.

Niestety poród może być również niezwykle niebezpieczny dla dziecka. Niektóre przykłady urazów porodowych obejmują:

 • porażenie mózgowe – stan, który może ujawnić się w późniejszym czasie rozwoju dziecka,
 • uszkodzenia mózgu,
 • złamania, pęknięcia lub przecięcia,
 • porażenie mięśni – porażenie splotu barkowego lub ramiennego.

Niestety, w niektórych przypadkach urazy porodowe mogą prowadzić do urodzenia martwego dziecka lub śmierci po porodzie.

W większości przypadków masz trzy lata od daty zdarzenia związanego z zaniedbaniem medycznym, aby rozpocząć sprawę o odszkodowanie. Pamiętaj jednak, że w sprawach o odszkodowanie im szybciej zgłosisz się do nas, tym lepiej – niekiedy rozpoczęcie sprawy może być niemożliwe, jeżeli do terminu przedawnienia zostało już niewiele czasu.

W przypadku obrażeń, których doznało Twoje dziecko podczas porodu, możesz złożyć wniosek o odszkodowanie w dowolnym momencie do jego 18-tych urodzin. Jeśli w tym okresie nie zostanie zgłoszone żadne roszczenie, wówczas może zgłosić roszczenie samodzielnie jako dorosły w ciągu trzech lat, między 18 a 21 rokiem życia.

Jeśli Twoje dziecko doznało urazu przy porodzie, który spowodował uszkodzenie jego zdolności umysłowych, w takim stopniu, że nie poprawi się ono wraz z wiekiem, wówczas nia ma ograniczeń czasowych na wniesienie roszczenia z tytułu zaniedbania medycznego.

Czasami urazy porodowe matki lub dziecka są natychmiastowe i oczywiste. To, czy szkoda jest spowodowana zaniedbaniem medycznym, czy nie, jest kwestią, o której zadecyduje dochodzenie przeprowadzone przez dany szpital i/ lub w ramach roszczenia o odszkodowanie za obrażenia przy porodzie.

Jednak niektóre urazy porodowe nie zawsze są od razu widoczne. Na przykład porażenie mózgowe spowodowane deformacją lub uszkodzeniem podczas porodu może nie ujawnić się, dopóki dziecko nie dorośnie wystarczająco, aby stan i przyczyna zostały prawidłowo zdiagnozowane.

Niezależnie od okoliczności, w których doszło do urazu porodowego, porozmawiaj z nami. Udzielimy Ci niezależnych i jasnych porad, które pomogą Ci zdecydować, jakie następne kroki chciałabyś podjąć.

Wiele osób pyta, jakie dostaną odszkodowanie za zaniedbanie przy porodzie, jeśli ich sprawa zakończy się sukcesem, ale niestety nie ma określonej ani ustalonej kwoty. Dzieje się tak dlatego, ponieważ każdy przypadek jest inny.

Aby ustalić odpowiednią kwotę odszkodowania, Twój prawnik przyjrzy się takim kwestiom jak:

 • obrażenia, jakich doznałaś na skutek zaniedbania lub błędu medycznego, ból i cierpienie spowodowane przez ten incydent,
 • utracone dochody i czas, w którym nie byłaś zdolna pracować,
 • wszystkie przyszłe zarobki, które możesz utracić, ponieważ Twoje możliwości na rynku pracy się zmieniły. Na przykład z powodu doznanych urazów, nie będziesz mogła powrócić do pracy na
 • to samo stanowisku, pracować w tym samym wymiarze godzin lub w ogóle nie będziesz aktywna zawodowo,
 • uraz psychiczny (stres, lęk, depresja),
 • zmiany potrzebne w domu i pojeździe, aby przystosować je do Twoich potrzeb,
 • wydatki takie, jak zakup medykamentów, koszty podróży do placówek medycznych, koszty zakwaterowania,
 • brak możliwości uprawiania swojej ulubionej dyscypliny sportowej, hobby z powodu odniesionych obrażeń,

Twoje odszkodowanie pokryje również czas, pomoc i opiekę (ang. care and assistance) poświęconą Tobie po wypadku przez Twoich bliskich lub przyjaciół.

Oczywiście, że TAK. Większość naszych roszczeń może być zgłoszona w trybie umowy “nie wygrasz, nie płacisz” (ang. “no win, no fee”) .
Oznacza to, że nie płacisz nic na wstępie roszczenia. Zapłata za nasze usługi następuje w momencie, kiedy Twoja sprawa odszkodowawcza zakończy się powodzeniem.

Jeśli roszczenie zakończy się sukcesem, nasza opłata jest traktowana jako procent odszkodowania. Zostanie to zawsze z Tobą wcześniej uzgodnione.
Nawet jeśli Twoja sprawa o odszkodowanie nie zostanie zakończona pomyślnie, to w dalszym ciągu nie będziesz obciążony kosztami, czyli nie ponosisz żadnego ryzyka.

Na wstępie roszczenia prawnik wykupuje polisę ubezpieczeniową na pokrycie kosztów prawnych. Na wypadek gdyby sprawa została przegrana w sądzie, ubezpieczenie to pokryje koszty strony przeciwnej. Ubezpieczenie to jest pokrywane z odszkodowania na końcu roszczenia.

Odszkodowanie za błędy medyczne podczas porodu – jak je uzyskać?

Rozumiemy, że w tej chwili możesz przechodzisz przez trudny okres, dlatego z naszej strony dokładamy wszelkich starań, aby proces wszczęcia roszczenia o odszkodowanie za urazy porodowe był jak najprostszy, najmniej stresujący i bezproblemowy.
Aby zrobić pierwszy krok w kierunku uzyskania odszkodowania, wystarczy, że skontaktujesz się z nami. Nasi prawnicy wskażą adekwatne rozwiązania i pomogą Ci w uzyskaniu należnego odszkodowania.

Kiedy zdecydujesz się z nami porozmawiać, zadamy Ci kilka pytań na temat otrzymanego leczenia, abyśmy mogli lepiej zrozumieć Twoją sytuację, i to w jaki sposób najlepiej możemy Ci pomóc. Zazwyczaj podczas pierwszej rozmowy telefonicznej jesteśmy w stanie powiedzieć, czy będziesz mogła ubiegać się o odszkodowanie.

Zapytania o odszkodowania oraz roszczenia z tytułu zaniedbań medycznych podczas porodu na terenie UK, można zgłaszać bezpośrednio do nas. Nasze biuro jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00-17:30. Zapytania można zgłosić wypełniając formularz wypadkowy na naszej stronie klikając TUTAJ, lub dzwoniąc bezpośrednio do naszej polskiej kancelarii odszkodowań na numer: 02037 430 812 lub bezpłatny 0800 3688 569

Kiedy kontaktujesz się z nami, nigdy nie masz obowiązku ubiegania się o odszkodowanie, a rozmowa telefoniczna jest całkowicie poufna.