Odszkodowania za błędną diagnozę w UK

Jesteś w ciągłym biegu. Jeśli masz słabszy dzień i nie czujesz się najlepiej najczęściej to ignorujesz, lub udajesz się do apteki, aby kupić szybko działający lek, który pozwoli zapomnieć o objawach. Do czasu…

Rozpoczęcie leczenia wymaga rozpoznania choroby przez lekarza – jeśli jest ono trafne, to terapia pozostaje skuteczna. Coraz częściej dochodzi jednak do przypadków, w których diagnoza stawiana przez specjalistę jest błędna. Skutkuje to nie tylko wydłużoną rekonwalescencją, ale czasem nawet dodatkowym uszczerbkiem na zdrowiu – obrażeniami fizycznymi lub psychicznymi. Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia sporych kosztów związanych z koniecznością podjęcia dalszego leczenia. W Wielkiej Brytanii w takiej sytuacji można wnioskować o odszkodowanie wynikające z zaniedbania medycznego.

Co może pokrywać zadośćuczynienie za nieprawidłowo postawioną diagnozę?

Rekompensata finansowa przyznana osobie poszkodowanej w wyniku nieprawidłowego rozpoznania jednostki chorobowej umożliwia podjęcie odpowiedniej terapii – np. w prywatnej klinice. Roszczenia mogą dotyczyć różnych kwestii związanych z zaniedbaniami personelu medycznego. Najczęściej chodzi o zwrot kosztów leczenia. Nasi prawnicy pomagają w takich przypadkach, dokładnie analizując dokumentację pacjenta i załatwiając za niego wszelkie formalności w zakresie wnioskowania o odszkodowanie za błędnie postawioną diagnozę. Pozwala to także pokryć finansowo zakup wszystkich środków farmakologicznych niezbędnych w konkretnej terapii.

Nie bez znaczenia jest również możliwość uzyskania rekompensaty pozwalającej na opłacenie rehabilitacji oraz fizjoterapii niezbędnych do szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia. W wyniku nieprawidłowego rozpoznania choroby lub zaniedbań personelu danej placówki niekiedy konieczne są też dodatkowe zabiegi, np. interwencja chirurgiczna. Odszkodowanie za błędy medyczne w UK można uzyskać w pełnej kwocie, jaką za konkretny uszczerbek na zdrowiu przewiduje firma ubezpieczeniowa. W otrzymaniu rekompensaty pomagają nasi prawnicy – zapraszamy do kontaktu.

Odszkodowanie za błędną diagnozę w UK – pomoc naszych prawników

Najczęstszą przeszkodą w otrzymaniu finansowego zadośćuczynienia na pokrycie kosztów dodatkowego leczenia w UK jest bariera językowa. Szereg formalności niezbędnych do załatwienia w języku angielskim to dla wielu osób duży problem, który uniemożliwia staranie się o uzyskanie odszkodowania. Z tego względu tak istotne jest, aby zapewnić sobie właściwe wsparcie prawne. Dzięki niemu pacjent nie musi przygotowywać odpowiednich wniosków czy załatwiać spraw w urzędach – wykonuje to za niego jego reprezentant. Niezwykle ważnym atutem jest też działanie na zasadzie umowy„no win, no fee”. Oznacza to, że do momentu wygrania sprawy nasi prawnicy nie pobierają żadnych opłat za świadczoną klientowi pomoc.

Są to specjaliści, którzy dysponują szeroką wiedzą z zakresu prawa brytyjskiego. Dzięki temu podejmowane przez klienta kroki są uprzednio przeanalizowane – tak, by umożliwiały uzyskanie najwyższego z możliwych odszkodowań za popełnione błędy medyczne.

Jeśli więc przeprowadzone przez lekarza lub pracownika danej placówki medycznej działania były nieprawidłowe, zachęcamy do kontaktu. Nasi prawnicy mogą pomóc w sformułowaniu wniosków niezbędnych do otrzymania zadośćuczynienia finansowego, przysługującego pacjentowi.