Firma budowlana została ukarana po wypadku z użyciem spalinowej przecinarki (petrol disc-cutter), który doprowadził do amputacji ręki pracownika.

Do wypadku w pracy doszło w czerwcu 2017 r., kiedy pracownik (self-employed) zatrudniony przez MJL Contractors Ltd wykonywał prace ziemne na placu budowy niedaleko miejscowości Bodmin w Kornwalii. Zadaniem pracownika było przycięcie do rozmiaru elementów żelbetowych za pomocą spalinowej przecinarki. Podczas wykonywania zadania, piła “odbiła” i spowodowała głębokie rozcięcie ręki pracownika. Pomimo kilkumiesięcznych wysiłków lekarzy i wielu operacji, ostatecznie w październiku 2017 r. doszło do amputacji, która znacząco wpłynęła na życie i zdolność do pracy poszkodowanego pracownika.

Dochodzenie przeprowadzone przez państwową służbę BHP (Health and Safety Executive, HSE) wykazało, że firma MJL Contractors Ltd była odpowiedzialna za zapewnienie przecinarki. Pracownik nie został dostatecznie przeszkolony z użycia spalinowej przecinarki, a system pracy nie został zaplanowany tak, aby zapewnić właściwą kontrolę nad ryzykiem związanym z wykonywaniem tej pracy. Firma powinna też sprawdzić i wiedzieć, że pracownik nie miał wcześniejszego doświadczenia w wykonywaniu podobnych zadań.

Sąd w Truro ukarał firmę grzywną w wysokości £250,000 oraz nakazem zapłaty kosztów postępowania w wysokości £100,000.

Inspektor BHP Georgina Symons powiedziała po rozprawie: “Obrażenia pracownika są bardzo poważne, a można było tego uniknąć, gdyby stosowano się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.”

 

Jeśli ucierpiałeś/aś w wypadku z winy lub zaniedbania pracodawcy, skontaktuj się z nami.

Pomożemy Ci uzyskać wysokie odszkodowanie za poniesione przez Ciebie straty, w tym także utracone zarobki.

Zadzwoń do nas i uzyskaj więcej informacji w swojej sprawie, lub wypełnij formularz kontaktowy (kliknij TUTAJ).

 

‘NO WIN, NO FEE’ (nie wygrasz, nie płacisz)!

☎️ Zadzwoń teraz 0800 368 8569

(bezpłatny numer i bezpłatna porada!)

Oceń artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen 0

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?